Polityka prywatności

Liczba odwiedzających SmogLab, to obecnie około 100 tys. użytkowników miesięcznie. Taki zasięg sytuuje portal blisko poziomu największych branżowych serwisów zajmujących się energetyką i innymi sprawami związanymi ze środowiskiem. Tylko w mediach społecznościowych dotarliśmy tej zimy z wiedzą o smogu do 3,2 mln odbiorców, co usytuowało nas pod tym względem na pierwszym miejscu w polskim internecie – daleko przed innymi, w tym największymi, redakcjami.

Współpracuje z nami – to rzadkość w serwisach poruszających tę tematykę – grono dziennikarzy mających doświadczenie w mediach głównego nurtu. Dzięki temu możemy skutecznie raportować o sprawach środowiska obok których inni przechodzą bokiem i wprowadzać je do publicznej debaty. Robimy to z sukcesami.

Staramy się także inspirować pokazując dobre wzory rozwiązań.

Od portali branżowych oraz mediów komercyjnych odróżnia nas to, że obecnie pozostajemy portalem niekomercyjnym – wolnym od reklam, treści sponsorowanych oraz niewymagającym opłaty abonamentowej. Ma to wiele zalet, ale ma także wady. Przede wszystkim ogranicza możliwości skutecznego działania i interweniowania w ważnych dla nas i was sprawach, bo…

…żadna redakcja nie może działać bez funduszy.

Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić crowdfunding i poprosić was o przelewy.

W tym miesiącu potrzebujemy 5000 złotych.

Wpłacając część tej sumy zapłacisz przede wszystkim za to, że ktoś:

  1. będzie pilnował, jak idą prace nad poprawą polskiego powietrza;
  2. zajmie się edukacją klimatyczną i dostarczy materiałów, które nie tylko będą trafiać do odbiorców, ale też inspirować liderów opinii – w tym dziennikarzy pracujących w mediach tzw. głównego nurtu;
  3. zrobi, co może, by inicjować zmianę dotyczącą plastikowych śmieci, które nas zalewają;
  4. popracuje nad reformą inspekcji ochrony środowiska;
  5. będzie pokazywał rozwiązania, które działają i znajdują zastosowanie także u nas.

Jeżeli uważasz, że robimy dobrą robotę, a sprawy środowiska to najważniejsze wyzwania dzisiejszego świata wesprzyj SmogLab.

Możesz to zrobić wpłacając dowolną kwotę na rachunek:

Odbiorca:
Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy
ul. Felicjanek 10/6
31-104 Kraków

Tytuł wpłaty: SmogLab

Numer konta: 54 1140 2004 0000 3602 7553 1380

Najbardziej pomogą nam regularne wpłaty.

Lub korzystając z formularza umożliwiającego dokonania wpłaty kartami bankowymi, szybkim przelewem lub BLIK-iem. Znajdziesz go u góry strony. Możesz też do niego wrócić klikając TUTAJ.

Dziękujemy

Redakcja portalu SmogLab