Mysłowicki Alarm Smogowy – wymień piec – „Kasa czeka, czas ucieka”

Skąd wziąć pieniądze na wymianę pieca, nowe okna, docieplenie, panele fotowoltaiczne czy może pompę ciepła? Co zrobić żeby je dostać? O tym dowiecie się na spotkaniu organizowanym przez Mysłowicki Alarm Smogowy.

W Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6 w poniedziałek 18 marca 2019 r o godzinie 18.00, odbędzie się spotkanie, na którym doradcy powiedzą Wam jak można dostać wsparcie finansowe na modernizację Waszych domów. Będziemy mówić o programie Czyste powietrze, uldze termomodernizacyjnej oraz gminnych dopłatach. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Skarbowego w Mysłowicach oraz Urzędu Miasta Mysłowice.

Spotkanie jest całkowicie bezpłatne i będzie miało charakter merytoryczny. Chcemy aby mieszkańcy mogli jak najwięcej dowiedzieć się o tym skąd i jak pozyskać pieniądze, bo czasu jest coraz mniej. Nie wszyscy wiedzą, że na wymianę najstarszych pieców tzw. kopciuchów zostało już bardzo niewiele czasu. Do końca 2021 roku muszą zniknąć, gdyż ich używanie będzie nielegalne i może skończyć się podobnie jak jeżdżenie samochodem bez dopuszczenia do ruchu. To tylko pozornie dużo czasu, gdyż dobre firmy budowlane mają często odległe terminy, a będzie z tym jeszcze gorzej bo do wymiany są tysiące pieców. Jest oczywiste, że ceny tych usług również będą rosły wraz z zapotrzebowaniem.

Aby skorzystać z programów wsparcia trzeba mieć uregulowany stan prawny nieruchomości. Dlatego nie ma co odkładać na później tego co nieuniknione i zająć się sprawą już teraz. Nowe programy wsparcia mogą Wam bardzo pomóc w pozbyciu się dymiącego problemu i rozpoczęciu nowego życia z czystym źródłem ciepła w ciepłym i ładnym domu.

Źródło: aut. Iwona Chajto, myslowice.net