Konferencja już jutro – program ostateczny

Zagłębiowski Alarm Smogowy zaprasza do udziału i wysłuchania wystąpień prelegentów oraz „Prezydenckiego Panelu” w III Konferencji: Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza. Konferencja odbędzie się w dniu 21 marca 2017 roku w Kopalni Kultury w Czeladzi ul. Stanisława Trznadla 1, w godzinach 9:00 – 14:00.

 

Podczas konferencji, wraz zaproszonymi prelegentami i ekspertami omówimy stan powietrza w miastach Zagłębia Dąbrowskiego oraz jego wpływ na zdrowie. Przedstawimy obecne i planowane działania dla poprawy stanu powietrza regionie. Zaprezentujemy również liczne dobre praktyki w zakresie działań dla poprawy stanu powietrza zarówno z Polski jak i z innych krajów. Każdy z planowanych dwóch sesji wystąpień konferencyjnych zamknie seria pytań do prelegentów. Między Sesja I i II odbędzie się „Panel Prezydencki” przeprowadzony w formie debaty moderowanej przez redaktor Annę Dziedzic z Dziennika Zachodniego.  W tym panelu udział wezmą Prezydenci i Burmistrzowie: Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca oraz Marszałek Województwa Śląskiego.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w godzinach 10:30 do 11:00, w przerwie kawowej zaplanowano pokaz pracy drona Flytronic do pomiarów składu chemicznego spalin wspólnie ze Straż Miejska Czeladź.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji. Konferencja jest elementem kampanii społecznej #ZaglebieBezSmogu realizowanej przez Zagłębiowski Alarm Smogowy.

Udział w Konferencji dla wszystkich jej uczestników jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.